İnternetten Yapılmış En Pahalı Alışverişler

298

Zenginin malı, züğürdün çenesini yorar derler… Para bir çok hayali gerçekleştirmek için en etkili araç… sizler için bugüne kadar internetten yapılmış en pahalı internet alışverişleri sizler için derledik.

Belki birgün size de kısmet olur, darısı paylaşanların başına 🙂

5

Warren Buffett ile öğle yemeği / Fiyatı : 2.6 milyon dolar


Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Warren Buffet’ın eBay isimli internet sitesinde satışa sunduğu şey, iş adamının kendisiyle yenecek bir öğle yemeğidir. Bu bahis, ismi açıklanmayan bir kişinin ödemiş olduğu 2.6 milyon dolar ile kapatılmıştır. Bununla birlikte başarılı iş adamı bu paranın hepsini, 45 yıldır aç insanlara yiyecek temin eden bir San Francisco kuruluşu olan Glide Memorial Church’a bağışlamıştır. Warren Buffett, gerçek anlamda bir hayır severdir ve yapmış olduğu bağışlarla tanınan Warren Buffet, bu davranışıyla tüm dünya tarafından bir kez daha takdir edilmiştir.

4

Shang Hanedanı Vazosu / Fiyatı: 3.3 milyon dolar


Shang Hanedanı Vazosu milattan önce 11. yüzyıl ile 16. yüzyıl arasında Çin’de Sarı Nehir Deltası’nda hüküm sürmüş bir hanedanlığa ait olduğu bilinen bu vazo, 2010 yılında tam 3.3 milyon dolarlık fiyatıyla ismi açıklanmayan bir müzayede katılımcısı tarafından satın alınmıştır.

3

October on Cape Cod tablosu / Fiyatı: 9.6 milyon dolar


1882-1967 yılları arasında yaşamış Edward Hopper’ın ünlü bir çalışması yer alıyor. Edward Hopper Amerikalı realist bir ressam ve grafiker olarak tanınmaktadır. Bununla birlikte Hopper en çok yağlı boya tabloları ile bilinse de sanatçının suluboya çalışmaları ve baskı resimleri de en az yağlı boya çalışmaları kadar başarılıdır. İşte bu başarılı sanatçıya ait 1946 yılında yapılmış “October on Cape Cod” isimli ünlü tablosu 9.6 milyon dolarlık bir fiyata internet üzerinden satılmıştır.

2

Gulfstream V Jet / Fiyatı: 40 milyon dolar


Mark Cuban isimli iş adamı internet alışverişçiliği ile Gulfstream isimli jeti satın alarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda da yer almaya hak kazanmıştır.

1

Gigayacht / Fiyatı: 140 milyon dolar


Frank Mulder tarafından tasarlanan ve inşa edilen bu lüks yatın, 10 adet çok katmanlı odası, 8 misafir odası, bir sinema salonu, ofisi ve helikopter garajı gibi oldukça ayrıcalıklı özellikleri bulunuyor. İlaveten bu Giga Yacht, eBay internet sitesi aracılığı ile 140 milyon dolara satılarak, şimdiye kadar yapılan en pahalı internet alışverişi olarak karşımıza çıkıyor.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here